Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com

Dwie nieudane próby wyłudzenia pieniędzy

06.11.2018 22:00:00

W środę, 31 października, przestępcy wyłudzający pieniądze tzw. metodą na wnuczka, podjęli dwie takie próby na terenie powiatu ciechanowskiego. Na szczęście, nieudane.

W obydwu przypadkach, w trakcie telefonicznej rozmowy osobnik udający wnuczka poinformował „babcię”, że spowodował wypadek drogowy i musi mieć pieniądze „na kaucję”. Bo jeśli ich nie wpłaci, pójdzie do więzienia.

W pierwszym przypadku przestępcy chcieli oszwabić na 13 tysięcy złotych 92-letnią mieszkankę Ciechanowa, ale bystra staruszka wyczuła oszustwo i odmówiła spełnienia prośby „wnuka”.

W drugim przypadku ofiarą była 79-letnia mieszkanka jednej z podciechanowskich miejscowości. Oszuści zdołali przekonać starszą panią, żeby natychmiast wypłaciła kilkanaście tysięcy złotych z banku. 79-latka udała się do banku i poprosiła jego pracowników o wypłatę pieniędzy. Na szczęście pracownicy zorientowali się, że mogą mieć do czyni z ofiarą oszustów i o zdarzeniu powiadomili policję.

Więcej w „TC” z 13 listopada.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz