Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 18 sierpnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Święto Odzyskania Niepodległości w Pułtusku

09.11.2018 12:00:00

Uroczyście, śpiewająco i sportowo Pułtuskie obchody Narodowego Święta Niepodległości będą przebiegać podobnie jak w minionym roku: głównym uroczystościom patriotyczno-religijnym, odbywającym się 11 listopada w bazylice, na I cmentarzu i przy pomniku Józefa Piłsudskiego towarzyszą: program artystyczny i turnieje. Dodatkowo w południe w bazylice zostanie wspólnie odśpiewany hymn narodowy oraz zostaną złożone kwiaty przy odsłoniętych w tym roku tablicy i pomniku.

„Niepodległa słowem zapisana” – program pod takim tytułem przygotowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Wystawią go w bazylice kolegiackiej 11 listopada o godz. 11.45 przed mszą św. w intencji Ojczyzny.

Pułtuszczanie wezmą udział w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu” i o godz. 12 w bazylice odśpiewają wspólnie nasz hymn (cztery zwrotki).

Główne uroczystości patriotyczno-religijne będą miały miejsce: przy mogile żołnierzy poległych w 1920 r. o godz. 11, w bazylice, gdzie o godz. 12 zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, oraz przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego o godz. 13.30. Na żołnierskich grobach i pod pomnikiem zostaną złożone wieńce biało-czerwonych kwiatów. Kwiaty zostaną również złożone pod tablicą Ignacego Paderewskiego (park Domu Polonii) i pod pomnikiem Wincentego Witosa (przy ul. 3 Maja) – godz. 14.15; zarówno tablica, jak i pomnik zostały odsłonięte w tym roku.

Obchodom 100. rocznicy odzyskania niepodległości, organizowanym przez Społeczny Komitet Ziemi Pułtuskiej Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskanie Niepodległości RP, starostę pułtuskiego i burmistrza miasta Pułtusk, będą towarzyszyć wydarzenia sportowe, koordynowane przez MOSiR: turniej piłki siatkowej o puchar ministra środowiska Henryka Kowalczyka i halowy turniej piłki nożnej zakładów pracy i stowarzyszeń o puchar burmistrza miasta Pułtusk – hala sportowa przy PSP nr 1. W program obchodów wpisały się także: mecz piłki nożnej Ligi Okręgowej Seniorów: MLKS Nadnarwianka – Sona Nowe Miasto – 10 listopada, inauguracja rozgrywek XX edycji Miejsko-Powiatowej Halowej Ligi Piłki Nożnej – 10 listopada, Mistrzostwa Pułtuska w tenisie stołowym – 12 listopada w PSP nr 1 oraz IX Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało…”, który odbędzie się 14 listopada w Sali Maneż Domu Polonii (początek o godz. 17).

IK

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz