Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 20 września 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com

Odra w Mławie. 14 osób zaszczepionych

13.11.2018 15:54:00

W sobotę w mławskim szpitalu , u dwuletniego dziecka i 30-letniego Ukraińca , tymczasowo mieszkającego w Mławie, wykryto prawdopodobnie wirusa odry.

Jak się okazuje, dziecko było już szczepione przeciwko tej chorobie, a cudzoziemiec najprawdopodobniej przyjechał z nią ze swoich stron. Mławski sanepid szybko ustalił grupę, która mogła być zagrożona wirusem poprzez kontakty z chorymi. Na szczęście nie było zbyt wielu kontaktów i przemieszczania się, bo była niedziela i wolny poniedziałek. - Zaszczepiliśmy w sumie 14 osób, które miały ostatnio kontakt z chorymi. Połowa z nich do Polacy, druga połowa to Ukraińcy. Na ostateczny wynik badań epidemiologicznych w sprawie odry, trzeba jednak będzie poczekać około 2- 3 tygodni – mówi Ewa Sztuba, szefowa mławskiego sanepidu.

W.D.

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz