Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 25 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Paw
fot. Paw

Psiechowalnia pełna miłości

28.11.2018 11:04:43

Zuzanna i Dariusz Witczak to ludzie kochający psy. Ich życie w większym lub mniejszym zakresie kręci się wokół tych milusińskich. Oboje za punkt honoru postawili sobie chęć pomocy psom, które bez niej nie miały by szans na przetrwanie.

Małżeństwo przechowalnie bezdomnych psów otworzyło w tym roku w Jońcu dzięki uprzejmości gminy Joniec, na jednej z należących do niej działek. Już mieszkając w Warszawie państwo Witczak, przechowywali we własnym mieszkaniu znalezione czworonogi. Gdy przeprowadzili się na wieś mogli zrealizować pomysł kiełkujący w nich od dłuższego czasu.

- Myśleliśmy o tym od ok. trzech lat. Plusem jest, że w tym miejscu możemy pomieścić większą ilość psów niż w warunkach domowych. Tworząc własną przechowalnię wzorowaliśmy się Schroniskiem Na Paluchu z tą różnicą, że nie chcieliśmy by nasze odwiedzanie psów w tym miejscu kończyło się jedynie na dawaniu im jedzenia. Chcemy by te zwierzęta pomimo często dramatycznych początków życia były przyjacielskie i odnalazły się u nowych właścicieli – powiedział Dariusz Witczak, zwracając uwagę, że poziom ludzkiej empatii do zwierząt z roku na rok się zmienia, ale nadal trafiają się bardzo skrajne sytuacje z ich porzucaniem. Oboje nie kryją, że miłość do psów była w dużym stopniu początkiem ich związku.

Więcej w aktualnym wydaniu TC

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz