Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 20 sierpnia 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com

Wystawa "Twój Vincent" w Ciechanowie

04.12.2018 20:00:00

Na tę wystawę trzeba było czekać aż rok i można ją zobaczyć tylko przez 2 tygodnie. Obrazy z filmu „Twój Vincent”, który w tym roku uzyskał nominację do Oscara w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film animowany”, goszczą w galerii Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej „Studio”.

O filmie, będącym pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarską, i procesie jego powstawania opowiedział podczas wernisażu we wtorek, 4 grudnia Bartosz Armusiewicz, malarz i grafik.

- „Twój Vincent” wywarł na mnie ogromne wrażenie. Gdy go zobaczyłam po raz pierwszy w kinie w Płocku, pomyślałam: „Skoro na potrzeby filmu powstało około 65 tysięcy obrazów, ja mogę zrobić wystawę prac z filmu w Ciechanowie” – opowiada Urszula Michalska, kuratorka wystawy, nauczycielka, malarka.

IK

Cały artykuł w kolejnym nr "TC". 

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz