Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 20 sierpnia 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com

Rozmowa z Joanną Potocką-Rak, nowo wybranym starostą ciechanowskim

05.12.2018 10:00:00

- Jest pani pierwszą kobietą na stanowisku starosty ciechanowskiego. Czy fakt ten ma jakieś znaczenie? Dla pani osobiście… Dla funkcjonowania powiatu?

- Taka sytuacja jest przełamaniem pewnych stereotypów w naszym powiatowym samorządzie, gdzie od wielu, wielu lat na jego czele stali wyłącznie mężczyźni. Ale, co chciałabym wyraźnie podkreślić, przyczyną dla której zaproponowano mnie na to stanowisko, nie był fakt, że jestem kobietą, ale moje doświadczenie i dotychczasowe realne dokonania. Dzisiaj, niestety, kobieta musi być dwa razy lepsza od mężczyzny, żeby była tak samo oceniona. Musimy być lepsze i jesteśmy, i należy o tym głośno mówić. Niestety, mężczyźni ciężko znoszą fakt, że kobieta może być od nich lepsza, inteligentniejsza i lepiej radzić sobie np. w sytuacjach wymagających umiejętności podejmowania szybkich decyzji. Często „rekompensują” to sobie agresją słowną, mobbingiem i lekceważeniem. Trzeba sobie z tym radzić, a my po prostu musimy.

- Czy przewiduje pani jakieś zmiany organizacyjne lub personalne w Starostwie Powiatowym?

Cała rozmowa w „TC” z 4 grudnia.

autor: K. Kowalski

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz