Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 20 sierpnia 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com

Hobby Kuby to poznawanie świata

28.01.2019 16:30:00

- Nie potrafię powiedzieć, które przedmioty szkolne i które dziedziny wiedzy lubię najbardziej. Bo lubię biologię i chemię, i geografię, i fizykę… Interesuję się wszystkim. Jestem zafascynowany całym światem. Poznawanie nowych rzeczy sprawia mi ogromną radość. Można powiedzieć, że poznawanie świata jest moim hobby. Jeszcze w gimnazjum myślałem, że po szkole średniej nie pójdę na żadne studia. Bo nic one mi nie dadzą. Teraz widzę, że studia wzbogacą moją wiedzę o świecie – mówi Jakub Brodowski z drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie.

Kuba jest jedną z 11 młodych osób uczących się w szkołach średnich powiatu ciechanowskiego, które w tym roku otrzymują prestiżowe stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Kuba mieszka Ciechanowie. Chodził do Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 4.

- To właśnie gimnazjum „zaraziło” pasją poszukania wiedzy i odkrywania świata. Moja nauczycielka chemii Iwona Gronczewska robiła doświadczenia i pokazywała co z czego wynika. Pod jej opieką brałem udział w kuratoryjnym konkursie z chemii. A z uczącą biologii Małgorzatą Nowakowską jeździłem na rajd LOP do Kampinoskiego Parku Narodowego i na Noc Biologów do Olsztyna. To były super wyprawy – chwali swych dawnych nauczycieli nastolatek.

Więcej w „TC” z 29 stycznia.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz