Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 20 sierpnia 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com

Wspomnienie o Zofii Pikus (1955 – 2019)

01.02.2019 11:40:00

23 stycznia, po wielomiesięcznych zmaganiach z ciężką chorobą, zmarła Zofia Pikus, długoletnia dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Opinogórze. Miała niecałe 64 lata.

Zosię Pikus znało bardzo wielu mieszkańców naszego regionu. Także w naszej redakcji znaliśmy ją – z małymi wyjątkami – wszyscy. Bo Zosia była człowiekiem-instytucją. Zawsze gdzieś biegnącą, gdzieś goniącą… Nie miała czasu na dłuższą pogawędkę, bo albo jakąś imprezę właśnie przygotowywała albo rozliczała. I tak w kółko.

Choć w oficjalnej nomenklaturze piastowała stanowisko dyrektorskie, to w praktyce – kierując dwuosobowym lub trzyosobowym zespołem Gminnego Ośrodka Kultury – była również zaopatrzeniowcem, sprzątaczką, rachmistrzem i fachowcem od wielu innych spraw, które trzeba załatwić, aby zorganizować koncert z okazji Dnia Kobiet, Mazowiecki Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „ATAN”, konkurs na najładniejszy w gminie przydomowy ogródek, spotkanie emerytów, konkurs kulinarny przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą, przegląd kabaretów, zajęcia dla dzieci…

Zosia należała do osób dla których praca była pasją. Bardzo angażowała się w to co robiła. Widać to było w jej słowach i – co ważniejsze – w czynach.

Więcej w "TC" z 29 stycznia. 

autor: Krzysztof Kowalski

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz