Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 20 sierpnia 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com

Dzień bezpiecznego internetu

04.02.2019 10:30:00

Od 14 lat obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, w tym roku pod hasłem „Działamy Razem!”. Inicjatywa ma na celu promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji i tworzenie kultury zrozumienia.

Od 2005 r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, organizatorem tego wydarzenia jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, a dodatkowymi: Facebook Polska i Google Polska. Tegoroczne DBI odbędzie się dnia 5 lutego 2019 r. pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działamy razem!”.

Głównym celem DBI jest: inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów Internetowych; zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online; promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Organizatorzy podkreślają siłę współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Ponadto zachęcają, aby wszyscy angażowali się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Dla placówek, które zgłoszą zamiar organizacji lokalnych działań z okazji DBI, przygotowane zostały pakiety materiałów edukacyjnych i promocyjnych, pomocnych w organizacji obchodów, a także elektroniczne zaświadczenie potwierdzające partycypację w przedsięwzięciu. Dodatkowo istnieje możliwość udziału w konkursie na najciekawszą inicjatywę, w którym bierze udział każda inicjatywa zarejestrowana poprzez elektroniczny formularz na podstronie https://www.saferinternet.pl/dbi/zglos-inicjatywe-dbi.html Do wygrania są atrakcyjne nagrody.

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz