Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 20 sierpnia 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com

Adwokat psów

12.02.2019 10:00:00

Zoopsycholog Przemysław Domalewski opowiada o swojej pasji do pracy ze zwierzętami. - Moim zdaniem z żadnym zwierzęciem nie jesteśmy w stanie nawiązać takiej relacji, jak właśnie z psem – mówi ekspert.

 *Ma pan psa?

- Tak, oczywiście. Posiadam Owczarka Belgijskiego typu Malinois. Kiwi, bo tak się nazywa ma półtora roku i jest moim spełnieniem marzeń. Niestety chodziłem do szkoły średniej  z internatem, gdzie nie można było trzymać zwierząt. Razem ćwiczymy obediece, czyli sportowe posłuszeństwo. Jest to naprawdę bardzo niesamowity zwierzak. Codziennie zakochuję się w nim od nowa. Praca i kontakt z nim sprawia mi bardzo dużo przyjemności.

*Mówią, że jaki pan, taki pies?

- To prawda. Zwierzęta bardzo się do nas upodabniają, bo nabierają nawyki czy też zachowania po nas. Często widać, że jak właściciel jest kontaktowy, to że zwierzę również jest ciekawskie i towarzyskie. W odwrotną stronę również, lecz nie zawsze.

*Jakie były pana początki pracy ze zwierzętami?

- Zaczęło się od mojej pasji. Jako dziecko jeździłem konno oraz uwielbiałem kontakt z każdym zwierzęciem.
Następnie pomagałem w hodowli psów rasowych, później byłem wolontariuszem w fundacji, która zajmowała się rehabilitacją ludzi z wykorzystaniem psów. Nabrałem doświadczenia i od 2014 roku prowadzę swoją szkołę dla
psów.

K. Koz.

Cały wywiad w dzisiejszym numerze TC

autor: K. Kozłowska

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz