Tygodnik Ciechanowski

Środa, 22 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Sonda. Nie tylko w walentynki

14.02.2019 20:00:00

Władysława i Edward Biernaccy z Pułtuska,małżeństwo, które wspólnie przeżyło 67 lat

Ona: Kończyłam studium dla wychowawczyń przedszkoli.Jechałam tramwajem i uczyłam się. Ktoś mnie wzrokiem ściągał,a ja skromna dziewczyna przymknęłam oczy. Otworzyłam je, a to mój ukochany.


On: Pracowałem wtedy u stolarza w pobliżu Teatru Polskiego w Warszawie. Po jakimś czasie jestem w Pułtusku, patrzę, a tu Władzia stoi przy wystawie sklepowej na ul. Świętojańskiej.

Ona: Podczas spaceru Edek powiedział, że rok 1951 coś nam dobrego przyniesie. Oświadczył mi się później w parku. I zdradzę nasz sekret. Jestem w pracy w przedszkolu, przychodzi paczka. A tam leży srebrny pierścionek z dużym oczkiem i piękny komplet bielizny, błękitny, z połyskiem.

On: Władzia podobała mi się. I charakter miała dobry.

Ona: Edek był stateczny i jak coś powiedział, tak zrobił. Nasz ślub odbył się 11 listopada 1951 r. w bazylice w Pułtusku. Z miłości.

 On: Tak, pobraliśmy się z miłości. Znaliśmy się trzy lata. Władzia da się lubić. Na jej charakter nie narzekam, rzadko się sprzeczamy.

Ona: Edek to dobry człowiek. Zawsze był za dziećmi. Jest zaradny, potrafi dużo w domu zrobić. W ważnych sprawach się zgadza my.

On: Mężczyznom podobają się ładne kobiety, ale trzeba patrzeć i na charakter. Człowiek w życiu napotyka różne pokusy, nie może im ulegać. Co jest ważne w małżeństwie? Patrzenie nie tylko na pieniądze. Tolerancja. Miłość. Z czasem ważne staje się zdrowie.

Ona: Jedna strona nie może skupiać się tylko na sobie, bo rodzi się samotność. Mnie pomaga w życiu wiara w Boga. Ważne są wyrozumiałość i szacunek, ale one płyną z miłości. Miłość trzeba sobie okazywać cały czas, a nie tylko w walentynki. To święto młodych. Dla nas ważniejsze są rocznice ślubu

autor: redakcja17

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz