Tygodnik Ciechanowski

Środa, 22 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Paw
fot. Paw

Nie ma pielęgniarek, zmniejszy się liczba łóżek

28.02.2019 09:30:00

W płońskim szpitalu będzie mniej łóżek, co jest spowodowane coraz mniejszą liczbą pielęgniarek pracujących w tej placówce. Podczas posiedzenia rady społecznej szpitala informacja o zmniejszeniu o 26 liczby łóżek podzieliła jej członków.

Mniej łóżek będzie na trzech oddziałach: noworodkowym, dziecięcym i reumatologicznym. Zwiększono natomiast ich liczbę na oddziale rehabilitacji neurologicznej.

- Otrzymaliśmy pismo z NFZ-u zawierające konkretne wymagania dotyczące 4 oddziałów. Załączona jest także informacja o negatywnej ocenie zgłoszonych do umowy sieciowej oddziałów reumatologicznego, położniczo- ginekologicznego, chirurgicznego i internistycznego wynikającej z niespełniania norm pielęgniarskich. Nie jest tajemnicą, że na rynku brakuje pielęgniarek, a według wyliczeń powinniśmy przy tych zmianach zatrudnić 26 osób. Najłatwiej byłoby zaproponować pielęgniarkom takie płace, aby zechciały pracować w naszym szpitalu, jednak na razie nie mamy na to pieniędzy - powiedział Paweł Obermeyer, dyrektor SPZ ZOZ Płońsk.

Więcej w aktualnym wydaniu TC

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz