Tygodnik Ciechanowski

Środa, 22 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Czy nauczyciele stracą pracę?

04.03.2019 11:45:00

Jaki los czeka nauczycieli z powiatu płońskiego. Powiatowy Związek Nauczycielstwa Polskiego przewiduje, że od początku nowego roku szkolnego nawet ponad 20 nauczycieli może stracić pracę.

ZNP zwrócił się do samorządów z terenu powiatu płońskiego o przygotowanie informacji dotyczącej przyznanych subwencji oświatowych. Z danych przedstawionych opinii publicznej przez Marię Trębską wynika, że żaden z samorządów nie otrzymał subwencji w wysokości, jaką powinien otrzymać. Taka sytuacja oznacza, że różnica musi być uzupełniona z budżetu miasta lub gminy tak by poszczególne placówki mogły funkcjonować na tym samym poziomie. Tajemnicą nie jest jednak, że samorządy, które ustaliły i przegłosowały tegoroczne budżety i środki na oświatę mogą nie mieć możliwości przesunięcia pieniędzy w odpowiedniej ilości tak by stan nauczycieli w danych szkołach pozostał bez zmian.

- Od września najbliższego roku szkolnego prace może stracić nawet 22 nauczycieli. To oczywiście szacunkowe dane ze szkół do rozwiązania stosunku pracy. Chodzi tu o pracowników na umowach o pracę. Nie wiadomo czy szkoły średnie będą w stanie zagospodarować tych nauczycieli – mówi Maria Trębska szefowa powiatowych struktur ZNP.

Więcej w kolejnym wydaniu TC

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz