Tygodnik Ciechanowski

Środa, 22 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. K. Kowalski
fot. K. Kowalski

Wierszowany świat Barbary Milewskiej

05.03.2019 11:00:00

- Kim jestem? Trudno powiedzieć. Do tej pory pisałam rymowanki, wiersze, krótkie poematy. Ale wszystkie te utwory albo chowałam do szuflady albo wręczałam w prezencie różnym bliskim mi osobom z okazji ich imienin, urodzin, rocznicy ślubu czy innego jubileuszu. Pierwszą sztuką sceniczną było przedstawienie o Czerwonym Kapturku. Powstało ono na potrzeby „Klubu Dobrej Gospodyni” w Opinogórze – mówi Barbara Milewska z leżącej na terenie opinogórskiej gminy Wólki Łanięckiej.

Prawie godzinny spektakl, w którym zagrało kilkanaście pań ze wspomnianego stowarzyszenia, swą premierę miał w marcu ubiegłego roku na uroczystości zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury z okazji Dnia Kobiet. Nie była to jednak klasyczna wersja tej bajki, ale satyryczna, uwspółcześniona. Zabawny spektakl był pełen trafnych obserwacji dotyczących codziennego rodzinno-towarzyskiego życia współczesnych mieszkańców naszego kraju, zwłaszcza jego wiejskiej części.

- Pisanie nie sprawia mi większych trudności. Dlatego naszą wersję bajki o Czerwonym Kapturku byłam w stanie przygotować w ciągu jednej nocy. Ale potem to i owo trzeba było poprawić, zmienić, dopisać - mówi skromnie pani Basia.

Więcej w „TC” z 5 marca.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz