Tygodnik Ciechanowski

Środa, 22 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miasta

Prezydent Ciechanowa ponownie sekretarzem ZMP

06.03.2019 11:00:00

Podczas odbywającego się w Poznaniu Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich, do którego należy 306 polskich miast, na sekretarza Związku ponownie został wybrany prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Prezydenta Krzysztofa Kosińskiego wybrano do zarządu, po czym zdecydowano o ponownym powierzeniu mu funkcji sekretarza. Zarząd składa się w sumie z 30 osób.

Jak informuje rzeczniczka Urzędu Miasta, prezesem ZMP został prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz, wiceprezesami – prezydent Lublina Krzysztof Żuk i prezydent Sieradza Paweł Osiewała. W składzie zarządu znaleźli się także m.in.: prezydent Sopotu Jacek Karnowski, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz.

– Powierzenie mi kolejny raz funkcji sekretarza ZMP to przede wszystkim wyróżnienie dla Ciechanowa. Jestem wdzięczny innym prezydentom i burmistrzom za okazane zaufanie, będę niezmiennie aktywnie pracował na rzecz polskiej samorządności. Będąc w zarządzie ZMP można szerzej spojrzeć na sprawy miasta i wymieniać się doświadczeniami z innymi samorządowcami – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Warto dodać, że północne Mazowsze ma silną reprezentację we władzach ZMP. Funkcję skarbnika pełni obecnie burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz