Tygodnik Ciechanowski

Środa, 22 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Hufiec ZHP
fot. Hufiec ZHP

Zmarł druh Remigiusz Nowakowski

13.03.2019 12:00:00

12 marca na Wieczną Wartę, w wieku 92 lat, odszedł Remigiusz Nowakowski, legenda ciechanowskiego harcerstwa.

Druh Renio", jak nazywali go harcerscy przyjaciele, był harcerzem 5 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej im. Gen.H.Dembińskiego, której założycielami w 1916 roku byli twórcy ciechanowskiego harcerstwa - Mieczysław Kurzypiński i Tadeusz Wawrzyński. W drużynie w jej powojennej historii był drużynowym. W 1945 roku odbudowywał Ciechanów, odbudowując jednocześnie struktury ZHP.

Jak informuje ciechanowski Hufiec ZHP, Remigiusz Nowakowski był wieloletnim zastępcą komendanta hufca - w latach 60 - 70 - pełnił różne wysokie funkcje w ciechanowskich harcerskich strukturach. Ostatnią misją druha Remigiusza była wydana w 2006 r., siłami KSH LAMUS, książka "Gawęda o ciechanowskim harcerstwie". Wspomnienia doczekały się drugiej części, której rękopis po poprawkach edytorskich właśnie trafił do druku.

Rodzina zawiadamia, że uroczystość pogrzebowa Ś.P. Druha Remigiusza rozpocznie się o godzinie 12:00 w piątek 15 marca w Domu Pogrzebowym "Calvaria" przy ul Gostkowskiej 69 w Ciechanowie, skąd następnie prochy zostaną przeniesione na Cmentarz Komunalny.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz