Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 16 lutego 2020

fot. KPP Ciechanów
fot. KPP Ciechanów

Bezpieczne Ciechanowianki

27.03.2019 16:15:00

Bezpieczne Ciechanowianki czwartej edycji odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Ciechanowie. Podczas spotkań nie mogło zabraknąć tematu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ostatni poniedziałek i wtorek Komendę Powiatową Policji w Ciechanowie odwiedziły panie z dwóch grup początkujących w programie „Bezpieczna Ciechanowianka 4.0”. Spotkania miały charakter edukacyjno-profilaktyczny. Policjanci rozmawiali z uczestniczkami programu o bezpieczeństwie w różnych dziedzinach życia.

Omówiono funkcjonowanie numeru alarmowego 112 oraz przekazano w jaki sposób prawidłowo dokonać zgłoszenia. Mieszkanki Ciechanowa dowiedziały się również o innych możliwościach kontaktu z policją, chociażby za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy poprzez kontakt z dzielnicowym, do którego telefon można znaleźć poprzez aplikację "Moja komenda". Narzędzia te służą do wspólnego tworzenia bezpieczeństwa naszej lokalnej społeczności.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się walizka edukacyjna z prototypami substancji zabronionych a także przedmiotów, które są wykorzystywane do zażywania środków odurzających czy też przechowywania ich. Ciechanowianki, matki mogły dowiedzieć się na co zwrócić uwagę aby nie przegapić momentu, w którym ich dziecko sięga po używki, a także o konsekwencjach prawnych związanych z przestępczością narkotykową.

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz