Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 25 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Dyrektorka SP nr 3 zawieszona w obowiązkach

05.04.2019 09:30:00

Niecodzienna sytuacja w oświacie. Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie, Elżbieta Wodzyńska, została zawieszona w obowiązkach.

 Pojawiła się plotka, że dyrektorka tej placówki została zdymisjonowana, ale okazała się ona nieprawdziwa. 

- W tej sprawie dyrektor szkoły rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli przy wojewodzie mazowieckim wszczął postępowanie dyscyplinarne, o czym miasto zostało pisemnie poinformowane. W takiej sytuacji miasto jako organ prowadzący szkołę jest zobligowane przepisami prawa oświatowego do zawieszenia dyrektora szkoły, wobec którego wszczęto takie postępowanie - wyjaśnia Renata Jeziółkowska, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Dodaje, że miasto nie jest stroną postępowania przed rzecznikiem dyscyplinarnym dla nauczycieli. Dopiero po zakończeniu postępowania będzie ono miało możliwość podjęcia jakichkolwiek działań zarezerwowanych dla organu prowadzącego.

Zgodnie z przepisami, jeżeli Wojewoda Mazowiecki poleci rzecznikowi wszczęcie postępowania, rzecznik dyscyplinarny, przy pomocy swoich zastępców prowadzi postępowanie wyjaśniające. Po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego:

- jeżeli zarzuty potwierdzą się, rzecznik dyscyplinarny kieruje do komisji dyscyplinarnej wniosek z propozycją kary: naganą z ostrzeżeniem, zwolnieniem z pracy, zwolnieniem z pracy z zakazem przyjmowania ukaranego nauczyciela przez okres 3 lat od ukarania wydaleniem z zawodu nauczyciela) zatwierdzony przez wojewodę mazowieckiego;

- jeżeli zarzuty nie potwierdzą się rzecznik dyscyplinarny wydaje postanowienie o umorzeniu postępowania ( po zatwierdzeniu przez wojewodę mazowieckiego).

Na postanowienie o umorzeniu postępowania nauczycielowi, wobec którego wszczęto postępowanie, dyrektorowi szkoły, lub organowi prowadzącemu, jeżeli postępowanie prowadzone jest wobec dyrektora szkoły oraz Rzecznikowi Praw Dziecka służy zażalenie do Komisji Dyscyplinarnej I Instancji.

Komisja dyscyplinarna, po otrzymaniu wniosku od rzecznika dyscyplinarnego, wszczyna postępowanie dyscyplinarne, które może zakończyć się: uniewinnieniem, umorzeniem, orzeczeniem kary: ​ naganą z ostrzeżeniem, zwolnieniem z pracy, zwolnieniem z pracy z zakazem przyjmowania ukaranego nauczyciela przez okres 3 lat od ukarania, wydaleniem z zawodu nauczyciela.

Sprawa dotyczy jednego z uczniów szkoły. Szerzej w najbliższym wydaniu Tygodnika Ciechanowskiego.

autor: RN

Komentarze Internautów (13)dodaj komentarz

 • Kasia, 2019-04-03 15:27:01
  sp nr 3
  Smutne szkoda , bo kobieta w porządku zawsze dbała o dobro naszych dzieci.
 • Małgorzata, 2019-04-04 16:24:36
  Odp.
  Sprawa jest bulwersująca, rodzice oburzeni decyzja komisji dyscyplinarnej! Droga Redakcjo proszą wnikliwie zbadać sprawę i zająć obiektywne stanowisko. Polecam zrobienie wywiadu wsrod wielu rodzin uczniów, a nie tylko w jednej zainteresowanej.
 • Ewa, 2019-04-04 20:12:38
  Odp.
  W sp nr 3 w klasie 6b obecny jest tylko jeden uczeń, co z resztą? To dobry temat na 1 stronę i reportaż w telewizji
 • Mama uczniów Sp3, 2019-04-04 21:13:37
  Sp nr 3
  Mam nadzieję, że zwycięży prawda i Pani dyrektor Wodzyńska szybko wróci na swoje stanowisko. To wspaniały pedagog i niezwykle ciepła osoba. Życzę jej sił i wytrwałości.
 • Rodzic sp3, 2019-04-05 09:10:44
  cudowna nauczycielka zawies
  Takiej niesprawiedliwości jeszcze nigdy nie widziałam, cudowna nauczycielka i wspaniała wychowawczyni klasy ponosi konsekwencje tego że matka jednego z uczniów czerpie satysfakcję z wymyślania teorii spiskowych a temat swojego syna i niszczenia życia kolejnym nauczycielom, apeluję do redakcji rzetelnego podjęcia tego tematu, ratusz proponuje rozwiązanie sprawy które daje święty spokój ale tylko panu prezydentowi a problem w szkole pozostaje, i za chwilę kolejna klasa i kolejni nauczyciele będą ofiarami
 • Tata uczniów SP3, 2019-04-05 10:33:33
  Odp.
  Z artykułu wynika, iż sprawa dotyczy jednego ucznia, proponuję rodzicom przeniesienie dziecka do innej szkoły, a nie dezorganizować pracę całej placówki. Przecież w szkole jest dużo więcej dzieci niż jeden w/w uczeń. I właśnie ten dzieci na tym cierpią najbardziej tracąc kolejne lekcję. Pani Wodzyńskiej i Pani Sadowskiej życzę szybkiego powrotu do pracy, a naszym władzom rozsądnego podejścia do tematu. Dzieci czekają na swoich nauczycieli !!!
 • Rodzic, 2019-04-05 13:32:00
  Sp3
  To się obecnie zadziało w szkole jest niestety z krzywdą dla dzieci z ww. klasy, wspaniałego wychowawcy i pozostałych nauczycieli, którzy dostali rykoszetem. Niestety upatruję tu także dużo winy dyrekcji, że dała w początkowej fazie konfliktu ciche przyzwolenie rodzicom na swobodne działanie i upokarzanie kolejno wychowawcy, nauczycieli uczących w klasie i pozostałych rodziców. Szkoła w obecnej sytuacji jest w fatalnym położeniu. Kapitan tonącego statku odsunięty w zacisze domowe, klasa(poza wspomnianym uczniem) za aprobatą organu prowadzącego przechodzi do innej szkoły a na zgliszczach pozostali nauczyciele, którzy w wyniku utraty klasy będą mieli 2 etaty mniej czyli dwoje nauczycieli do zwolnienia. Ot i szkoła została ukarana a uczeń i jego konfliktowi rodzice mają się dobrze.
 • Magda, 2019-04-05 14:22:54
  Nauczyciele niech nie kiomentują
  To paradne, nauczyciele podają się za rodziców i komentują to co ich od poniedziałku nie będzie dotyczyło, bo będą strajkować. Az wziąć się za robotę i pracować tak, żeby łagodzić konflikty między uczniami i rozładowywać napięcia.
 • Rodzice sp 3, 2019-04-05 16:52:10
  Sp3
  Proponuję zapytać uczniów sp 3 co myślą o decyzji przedstawionej w artykule. Sprawa dotyczy zniknięcia ze szkoły solidnej dyrekcji i solidnej polonistki. Dzieci są szczere, może to otworzy oczy komisji. Liczymy na szybki powrót pań do szkoły. I taka mała rada dla decyzyjnych zawsze najlepiej leczyć przyczynę a nie objaw choroby.
 • Z.I., 2019-04-05 16:59:52
  A co z wychowawcą?
  Dla mnie ta sytuacja to absurd nad absurdami, z powodu jednej konfliktowej rodziny szkołę opuszczają pozostali uczniowie? Dawniej problem byłby rozwiązany w ciągu kilku godzin a problematyczna jednostka najprawdopodobniej usunięta z placówki lub klasy.To jest chore i wymaga wnikliwej analizy bez zamiatania pod dywan z upublicznieniem wyników. Szkoda również, iż nikt w powyższej wiadomości nie nadmienia, że pierwszą ofiarą tej fatalnej sytuacji jest wychowawczyni klasy. Została zawieszona, prawdopodobnie pozbawiona środków finansowych bo stanęła po stronie dzieci i rodziców sprzeciwiając się złej woli podsycanej przez konfliktowych rodziców nieprzystosowanego do życia w społeczeństwie ucznia.
 • solidarnie, 2019-04-06 09:36:56
  W dzisiejszych czasach takie rzeczy ?
  Żeby przez jedno dziecko które nie potrafi się zintegrować z pozostałymi tylu pedagogów cierpiało ?
 • L.K., 2019-04-09 10:43:22
  Artykuł taki sobie
  Niepotrzebny zakup numeru, moim zdaniem artykuł zrobiony na siłę bo był zapowiedziany, same niedomówienia, spekulacje i jednostronne wnioski. Widać że autor nie miał kontaktu z zainteresowanymi opierając artykuł na opinii szkoły, która winą za zaistniałą sytuację obarcza rodziców aby się chronić. Smutne jest, iż mając tylko nieścisłości i niedopowiedzeń żadne z nich przez autora zweryfikowane. Rzetelny reporter przynajmniej próbowałby sprawdzić fakty, starałby się dotrzeć do prawdy ale łatwiej jest walnąć opis na pół strony aby tylko nakład zszedł.
 • Rodzic, 2019-04-10 10:37:08
  Sp3
  Niestety ta szkoła nadaje się tylko do zburzenia...mam troje dzieci,dwoje już przepisalam z tej szkoły do innej najstarsza córka została, ale od nowego roku szkolnego również i Ja zabiorę.Jezeli nie jesteś dzieckiem lekarza ,prawnika czy kogoś innego coś znaczącego w naszym miasteczku to w tej szkole jestes po prostu nikim. Wiem co piszę bo miałam wątpliwa przyjemność rozmawiania zarowna z dyrekcją tej placówki jak i z kilkoma nauczycielami....oprócz 2 lub 3 nauczycieli ,którzy faktycznie są dobrymi pedagogami i wiedzą po co są w tej szkole. Reszta to....szkoda słów.