Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Urzędniczka z ludzką twarzą

13.04.2019 09:00:00

Rozmowa z Anną Gutkowską, emerytowanym Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Ciechanowie

- Przez ostatnich kilkanaście lat była pani Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Ciechanowie. Jak wspomina pani te lata?

- Bardzo pozytywnie. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że pracując w Ciechanowie właściwie nie miałam jakichś przykrych doświadczeń. Mimo iż miałam bezpośredni kontakt z interesantami, którzy byli ludźmi różnych charakterów i nie zawsze wychodzili z naszego inspektoratu zadowoleni. Choć zawsze starałam się, żeby tak było. Ale ze względu na specyfikę spraw jest to często niemożliwe.

- Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Ciechanowskiego starosta Joanna Potocka-Rak dziękując pani za współpracę podkreśliła, że jako urzędnik, miała pani „ludzkie” podejście do interesantów…

- Starałam się być urzędnikiem „o ludzkiej twarzy”, chociaż pracując na stanowisku powiatowego inspektora jest to nadzwyczaj trudne. Bo nasza instytucja generalnie jest od kontrolowania i karania.

- Jest swego rodzaju policja budowlaną…

- Można tak ją nazwać. Taką nieformalna policją… Bo nie mamy mundurów i broni, ale mamy bloczki mandatowe. I możemy nakładać mandaty oraz grzywny w celu przymuszenia.

- Często pani z tej broni korzystała?

- Tylko wtedy, kiedy nie było innego rozwiązania to musiałam. Starałam się życzliwie podchodzić do interesantów i przepisy jeżeli było to możliwe interpretować na ich korzyść.

Więcej w „TC” z 9 kwietnia.

autor: K. Kowalski

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz