Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 25 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Zmarł Wojciech Zawadzki, były fotoreporter

14.04.2019 18:00:00

W sobotę, 13 kwietnia wieczorem zmarł po chorobie Wojciech Zawadzki, były wieloletni fotoreporter "Tygodnika Ciechanowskiego". Miał 79 lat.

Urodzony w Warszawie fotografik od lat mieszkał w Ciechanowie.

Związany był z różnymi tytułami prasowymi m.in. z "Trybuną Mazowiecką" i "Tygodnikiem Ciechanowskim", z którego odszedł na emeryturę.Jako emeryt nie porzucił swojej pasji, jaką była fotografia. Dopiero choroba przerwała jego fotograficzną przygodę.

Był jednym z twórców - wspólnie z Bolesławem Prusem i Kazimierzem Kosmalą - Ciechanowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Przez pewien czas był też jego prezesem.

Szczupły, niewysoki, z wąsem - Wojciecha, lub jak mówili przyjaciele, Wojtka Zawadzkiego rozpoznawali mieszkańcy nie tylko Ciechanowa i Ziemi Ciechanowskiej.

Zmarł po chorobie. Pozostawił żonę Izabelę oraz córki: Urszulę i Annę z rodzinami. Jedna z córek Urszula Michalska, malarka i dziennikarka przez pewien czas pracowała w "TC".

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się prawdopodobnie w czwartek, 18 kwietnia br. o godz. 14.00 w Domu Pogrzebowym Calvaria w Ciechanowie, ul. Gostkowska 69.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz