Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Ciechanów: Wiec poparcia dla strajkujących

15.04.2019 12:16:12

Kilkaset osób wzięło udział w wiecu poparcia dla strajkujących nauczycieli, który odbył się w minioną niedzielę, 14 kwietnia wieczorem, w Ciechanowie.

- Zebraliśmy się tu przede wszystkim po to, żeby wyrazić naszą wolę  ocalenia godności. To jest najważniejsze. Chcemy, aby protest nauczycieli w jakimś sensie odmienił naszą szkołę. Wierze głęboko, że jest to możliwe. Oczywiście wymiar finansowy tego protestu też jest istotny. Bo ma przełożenie na nasze poczucie godności. A mam wrażenie, że czujemy się coraz bardziej upokorzeni – rozpoczynając wiec stwierdził Mariusz Stawicki, wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Krasińskiego.

Mówca zapewnił, że wszystko co robią strajkujący nauczyciele, robią w trosce o młodzież.

- Jeśli zdecydowaliśmy się na tak  radykalną formę protestu, jaką jest strajk, to tylko dlatego, że jesteśmy zdesperowani. Nie widzimy innej możliwości. Robimy wszystko, żeby ten strajk nie odbił się na naszych uczniach, na naszych dzieciach – przekonywał wicedyrektor „Krasiniaka”.

- Walczymy o nasza godność i prestiż naszego zawodu, o polską oświatę, o przyszłość naszych dzieci. Bo dobry nauczyciel to przede wszystkim dobra szkoła –powiedziałą Jadwiga Pajewska, prezes oddziału powiatowego ZNP.

Więcej w papierowym wydaniu "TC"

autor: KK

Komentarze Internautów (2)dodaj komentarz

  • cichy, 2019-04-15 16:45:15
    Bardzo śmieszne
    Śmieszą mnie takie s słowa w trosce o młodzież. Nie to powiedzą obecnym maturzystom. Strajk proszę bardzo ale co są winne temu dzieci. Oświata wymaga naprawy ale nie w ten sposób. Ciekawy co powie młodzież jak będzie musiała powtarzać rok i jak to się ma do prawa do nauki a także do tego. Na miejscu rodziców składał bym pozew zbiorowy. W demokratycznych państwach takich jak Niemcy nauczyciele nie mogą strajkować. Jak im się nie podoba praca to zawsze mogą iść do biedronki na kasę szczególnie matematycy bo 99% ich wychowanków wymaga korepetycji.
  • Magda, 2019-04-16 11:20:54
    Ubaw po pachy...
    ...że Cichy daje sobą tak manipulować, albo sam manipuluje. Nauczyciele maturzystom nic nie muszą mówić, bo maturzyści dobrze wiedzą. Niech Szydło i inni im powiedzą dlaczego zrobili z uczniów zakładników i mogą kazać im powtarzać rok. Zapewnienie właściwej realizacji prawa do nauki jest zgodnie z konstytucją obowiązkiem władzy a nie nauczycieli, rodziców, bibliotekarek, pracowników świetlic itp. Na miejscu rodziców też złożyłabym pozew zbiorowy, że rząd pozbawia moje dzieci tego prawa.. Te kasy w Biedronce to też manipulacja. Ja 20 lat temu odeszłam z zawodu nauczycielskiego z powodu niskiej płacy, niewspółmiernej do odpowiedzialności wkładanej pracy, ale nie na kasę do supermarketu tylko do spółki, w której teraz jestem wiceprezesem z dziesięciokrotnie większymi zarobkami niż obecna pensja nauczyciela. A te kasy Biedronce powtarzają za jakimś niedouczonym politykiem z zarobkami 20 tys. zł ludzie bez zupełnie zastanowienia i znajomości sprawy. Ze strajkiem szkolnym sytuacja wygląda tak jak z tym gwałcicielem i jego ofiarą: Dasz po dobroci to nie będzie gwałtu. Jak nie dasz tylko ty będziesz temu winna.. A co pomyślą o tobie twoje dzieci, rodzice i znajomi?