Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 23 lutego 2020

Coraz więcej kobiet mówi: dość

25.04.2019 09:40:00

Po jednej stronie jest ona: żona, konkubina, czasem matka lub siostra. Po drugiej stronie jest on: mąż, konkubent, nieraz syn lub brat. Choć mieszkają pod jednym dachem, on zachowuje się tak, jakby był jej wrogiem. Przemoc domowa to coraz częstsze zjawisko.

Wśród ofiar przemocy jest 42-letnia mieszkanka Pułtuska, nad którą znęcał się psychicznie jej 30-letni konkubent. Będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których wyzywał kobietę, używając wulgarnych słów, poniżał ją oraz utrudniał jej sprawowanie opieki nad dzieckiem. Awantury zdarzały się od września 2017 r., ale dopiero w marcu br. Pułtuszczanka zgłosiła ten fakt na policję.

Wcześniej, 27 stycznia na policję zgłosiły się dwie inne mieszkanki Pułtuska: 36-letnia i 52-letnia, nad którymi znęcali się psychicznie i fizycznie ich mężczyźni: 40-letni mąż pierwszej z nich i 47-letni konkubent drugiej. Czy obie kobiety się znały, nie wiadomo. Przemoc w domu zgłaszają nie tylko mieszkanki miast. Opowiedziała o niej w marcu br. mieszkanka gminy Zatory, która doświadczała jej od września ubiegłego roku ze strony 38-letniego męża. Mąż wszczynał awantury, podczas których wyzywał ją, poniżał, ośmieszał, krytykował, ciągle niepokoił oraz groził pozbawieniem życia. Używał także siły fizycznej wobec żony, szarpał ją, popychał i bił otwartymi dłońmi po głowie. Mężczyzna był trzeźwy.

Cały reportaż Izabeli Koby w aktualnym wydaniu TC z 23 kwietnia

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz