Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 15 września 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com

Czy biskup Suski straci wyróżnienie?

22.05.2019 14:30:00

Dokument braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” poruszył całą Polskę. Nie inaczej było w Działdowie i okolicach. W filmie nie ma mowy o kapłanach z terenu powiatu działdowskiego, jednak pojawia się wątek biskupa seniora Andrzeja Suskiego, który w 2017 roku otrzymał tytuł „Osobowość Powiatu Działdowskiego”.

O produkcji mówi cała Polska, nie inaczej jest również na terenie powiatu działdowskiego. Wynika to z faktu, że pojawia się tam wątek byłego biskupa diecezji toruńskiej Andrzeja Suskiego, uhonorowanego w 2017 roku przez władze powiatu działdowskiego. W filmie pada zarzut, iż obecny biskup senior przez lata wiedział o pedofilskich czynach trzech księży, jednak pozostawał głuchy na głosy ofiar. Miał przenosić jedynie owych księży z parafii do parafii. Te doniesienia sprawiły, że na portalach społecznościowych mieszkańcy powiatu zaczęli apelować do władz o pozbawienie biskupa tytułu „Osobowość Powiatu Działdowskiego”. Niektórzy z nich proszą, aby zrobić to natychmiast. Jak się dowiedzieliśmy, do starostwa, do kapituły, która zajmuje się przyznawaniem oraz odbieraniem tytułów, nie wpłynął do tej pory żaden oficjalny wniosek w tej sprawie.

Więcej w aktualnym wydaniu TC

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz