Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 17 września 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com

Oblężony „Krasiniak”, docenione technika

30.05.2019 16:30:00

W tym roku w powiecie ciechanowskim wyjątkowo dużo młodzieży chce dostać się do klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie. Dużym zainteresowaniem cieszą się także technika.

W „Bemie” szczególnym uznaniem cieszą się dwa kierunki: technik logistyk i technik elektryk. Na jedno miejsce w pierwszym przypadku przypada czterech kandydatów, a w drugim –dwóch kandydatów.

Rok szkolny 2019/2020 będzie rokiem szczególnym w szkołach średnich. 1 września 2019 r. pójdą bowiem do klas pierwszych aż dwa roczniki uczniów: absolwenci trzecich klas gimnazjalnych i absolwenci klas ósmych szkół podstawowych.

- W szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat ciechanowski nie będzie problemu z podwójnym naborem. W ostatnich kilku latach z powodu niżu demograficznego znacząco ubyło bowiem uczniów w tych szkołach. Z powodu większej liczby uczniów być może wydłuży się nieco czas pracy niektórych placówek. Ale na ten temat więcej będzie można powiedzieć dopiero po zakończeniu rekrutacji do klas pierwszych – mówi Marek Marcinkowski, kierownik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego w Ciechanowie.

Z danych zebranych przez wydział edukacji Starostwa Powiatowego wynika, że w tym roku w klasach ósmych szkół podstawowych powiatu uczy się 834 uczniów, a w trzecich klasach gimnazjalnych - 853 uczniów. Razem absolwentów obydwu typów szkół jest zatem ok. 1.690. Tymczasem powiat przygotował dla nich 51 klas pierwszych - 26 dla młodzieży po gimnazjum i 25 dla absolwentów szkół podstawowych. Razem 1.530 miejsc.

Ale w Ciechanowie, oprócz szkół publicznych, jest jeszcze kilka szkół średnich niepublicznych i podległy Ministerstwu Rolnictwa duży zespół szkół rolniczych w Gołotczyźnie.

Więcej w „TC” z 28 maja.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz