Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 15 września 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com
fot. K. Kowalski
fot. K. Kowalski

Czy wiemy, co jemy - sonda

11.06.2019 09:10:00

Katarzyna Jasińska, z ciechanowskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Warszawie:

- To czy wiemy, co jemy, w dużym stopniu zależy od samego konsumenta. Czy konsument czyta informacje znajdujące się na etykietkach i opakowaniach kupowanych artykułów żywnościowych. I czy przy zakupie bierze pod uwagę te informacje. Obecnie producenci żywności mają obowiązek umieszczania na etykietach informacji o składzie danego produktu. O tym, czy zawiera on konserwanty i substancje poprawiające smak, wygląd itd. Producenci żywności mają bardzo duże możliwości w tym zakresie. Przepisy częściowo ograniczają stosowanie tych dodatkowych substancji, ale i tak nas bardzo dużo pozwalają przemysłowi spożywczemu. Zakłady produkujące artykuły spożywcze muszą jednak konsumentów o tych dodatkowych substancjach informować. Z naszych obserwacji wynika, że generalnie stosują się do tego wymogu. Czasami zdarza się, że rzeczywisty skład produktu nie zgadza się z tym co napisano na opakowaniu. Niedawno jeden z konsumentów przyniósł nam opakowanie kiełbasy, na którym dużymi literami było napisane, że zawiera ona ok. 80 proc. mięsa wieprzowego. Natomiast w wykazie składników, drobnym drukiem, było napisane, że mięsa jest tylko ok. 50 proc.

Cała wypowiedź Katarzyny Jasińskiej i wypowiedzi innych osób biorących udział w sondzie, w papierowym wydaniu "TC" z 11 czerwca.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz