Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 17 września 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com
fot. K. Kowalski
fot. K. Kowalski

Mariola Kołakowska:Gmina Regimin potrzebowała świeżości

13.06.2019 11:20:00

Rozmowa z Mariolą Kołakowską, nowym wójtem gminy Regimin

- Dlaczego zdecydowała się pani kandydować na urząd wójta gminy Regimin?

- Ponieważ w gminie Regimin jest wiele do zrobienia. Gmina potrzebowała świeżości oraz kreatywności, a przede wszystkim umiejętnego dialogu z mieszkańcami, bo to właśnie oni są najważniejsi. Widziałam też niesamowitą stagnację inwestycyjną w gminie i dlatego miałam wewnętrzne przekonanie, że mogę dużo od siebie dać i dużo dla gminy zrobić. 

- Czy wcześniej działała pani w samorządzie terytorialnym? Czy była pani na przykład radną gminną?

- Wcześniej nie działałam w samorządzie. Pracowałam natomiast w administracji publicznej na stanowisku kierowniczym, gdzie współpracowałam z dużą liczbą osób, a także prowadziłam inwestycje. Współpracowałam również z innymi instytucjami, gminami, a także innymi jednostkami samorządu terytorialnego. 

- Czy brak doświadczenia samorządowego nie przeszkadza pani w pracy na stanowisku wójta?

- Nie. Czasami potrzebujemy nowego spojrzenia. Nasz samorząd może być lepiej zarządzany. Władza jest po to, aby służyć ludziom, a nie sobie. We wszystkim musimy szukać wspólnego dobra. Każdemu człowiekowi i każdemu środowisku należy się szacunek. Nikogo nie można wykluczać z życia lokalnej wspólnoty.

Cały wywiad z papierowym wydaniu „TC” z 18 czerwca.

autor: K. Kowalski

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz