Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 października 2019

fot. K. Kowalski
fot. K. Kowalski

Ciechanowski szpital wyróżnił Jurka Owsiaka i WOŚP

05.07.2019 13:12:00

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i jej dyrygent Jurek Owsiak otrzymali tytuły Przyjaciela Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Uroczyste wręczenie dyplomów przyznających tytuły odbyło się w piątek, 5 lipca.

Dyplomy i statuetki symbolizujące przyznane tytuły szefowi ciechanowskiego sztabu WOŚP Waldemarowi Nowakowskiemu wręczyli: dyrektor szpitala Andrzej Kamasa i przewodniczący Rady Społecznej SSW Dariusz Szczygielski.

Od 1999 r. fundacja przekazała szpitalowi w Ciechanowie ponad 80 nowoczesnych urządzeń medycznych, których łączna wartość wynosi prawie 2,3 mln zł.

Większość tego sprzętu trafiły na oddziały na których przebywają najmłodsi pacjenci. W tym roku szpital otrzymał sprzęt wart łącznie ponad 100 tys. zł. M.in. aparat USG z wyposażeniem, pompy strzykawkowe i wagę elektroniczną noworodkową. Oddział neonatologiczny szpitala, na którym odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów, wzbogacił się m.in. o pulsoksymetry, aparat USG z wyposażeniem, wagę elektroniczną noworodkową i pompy strzykawkowe.

Więcej w papierowym wydaniu „TC” z 9 lipca.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz