Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 20 października 2019

Zmasowana akcja oszustów w Mławie

09.07.2019 12:30:00

Fałszywy policjant-prokurator wyłudził 50 tys. zł W poniedziałek, 8 lipca, nieznani sprawcy, stosując metodę na policjanta i prokuratora, usiłowali wyłudzić pieniądze od sześciorga mieszkańców Mławy. Niestety, w jednym przypadku skutecznie.

 Chodzi  o 74-latka. Oszust zadzwonił na numer jego telefonu  komórkowego. Przedstawił się jako policjant  i prokurator okręgowy w Mławie. Oświadczył, że  akurat zostały przejęte przez przestępców dane  rachunku bankowego seniora  i konieczne jest przelanie wszystkich zgromadzanych  na nim środków na  konto policyjne.  Dzięki temu miały one zostać zabezpieczone przed kradzieżą. Wprowadzony w błąd mężczyzna, wykonał to polecenie, to znaczy  przelał ok. 50 tys. zł.
Do pięciorga pozostałych mławian, w wieku 67-79 lat,  oszuści dzwonili na numery ich telefonów stacjonarnych z podobną legendą. Próby wyłudzenia  pieniędzy  nie przyniosły efektów ze względu na zdecydowaną postawę tych seniorów. Nie dali się oni nabrać i sprawę zgłosili organom ścigania.
Policja szuka sprawców i apeluje o roztropność. Rzecz zasadnicza: ani policjant, ani prokurator nie domagają  się od obywatela przelania pieniędzy – żądają tego oszuści.
(kj)      

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz