Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 12 listopada 2019

fot. KPP w Żurominie
fot. KPP w Żurominie

Mieszkańcy powiatu żuromińskiego nie dali się oszukać

11.07.2019 15:50:00

Żuromińscy policjanci prowadzą czynności w sprawie siedmiu zgłoszonych przypadków usiłowania oszustwa metodą „na policjanta”. Do zdarzeń doszło w środę 10 lipca. Wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w Mławie.

W środę po południu na ternie powiatu żuromińskiego, doszło do siedmiu prób wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców Żuromina, metodą na „policjanta”. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, nieznany sprawca usiłował dokonać oszustwa podając się za funkcjonariusza policji oraz CBŚ.

Oszust dzwonił na telefony stacjonarne z pytaniem dlaczego dana osoba nie stawiła się na wezwania do jednostki policji w Żurominie. Wytypowane ofiary informowane były o prowadzonych działaniach, w których pojawiają się ich dane osobowe, a zorganizowana grupa przestępcza próbuje przejmować środki znajdujące się na ich kontach bankowych. Wszystkie osoby, wobec których została podjęta próba związana z wyłudzeniem pieniędzy poinformowały rozmówcę, że chcą zweryfikować podawane przez niego informacje dzwoniąc do żuromińskiej komendy. Wtedy oszust odkładał słuchawkę.

Policja ostrzega i przypomina, że prawdziwy policjant nigdy nie poprosi o przekazanie oszczędności, nie będzie również angażował innych osób w policyjną akcję. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do intencji policjanta może zweryfikować informacje dzwoniąc do najbliższej jednostki policji.

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz