Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 18 stycznia 2020

Blik i pieniądz znikł!

26.07.2019 15:00:00

Wczoraj jedna z mieszkanek Ciechanowa została oszukana przez osobę podającą się za jej koleżankę, którą w rzeczywistości nie była. Podała jej kod BLIK na kwotę 500 zł, którą ta wypłaciła. Jak działają tacy oszuści?

Za pomocą mediów społecznościowych, na przykład facebooka lub komunikatora Messenger podszywają się pod znajomych i proszą o pilną pożyczkę. Twierdzą na przykład, że znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej i potrzebne im są pieniądze.Naszym zadaniem jest wysłać takiej osobie wygenerowany za pomocą bankowej aplikacji mobilnej kod BLIK i przekazać go za pomocą wiadomości zwrotnej.Sumy nie są duże, dlatego wiadomość nie musi z początku wzbudzać żadnych podejrzeń.

Ciechanowska komenda przestrzega, że w przypadku otrzymania takiej wiadomości, warto zadzwonić do znajomego czy jest to prawdą. Będziemy mieli wtedy pewność, że rzeczywiście potrzebuje on pomocy. Warto zachować ostrożność i nie przekazywać żadnych pieniędzy pod naciskiem, stresem lub w pośpiechu. Kod BLIK wykorzystujmy tylko i wyłącznie na własny użytek, będąc przy bankomacie, z którego sami korzystamy. Nie podawajmy numerów kont, danych do logowania, ani innych informacji dotyczących naszego konta.

Do naszego reportera także oszust wysłał w tej sprawie wiadomość...

Szerzej na ten temat w Tygodniku Ciechanowskim

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz