Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 20 sierpnia 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com

Z 14 dzików 12 było zarażonych

09.08.2019 09:00:00

Badania laboratoryjne wykazały, że z 14 padłych dzików, które 1 sierpnia zostały znalezione przez żołnierzy i myśliwych przeszukujących lasy i pola wokół miejscowości Rutki Głowice (gmina wiejska Ciechanów), 12 było zarażonych wirusem ASF.

Nie było przypadku w tym, że przeszukanie zorganizowano w pobliżu tej miejscowości. Bo na początku lipca właśnie nieopodal Rutek Głowic odstrzelony został młody dzik u które po raz pierwszy stwierdzono obecność wirusa ASF na terenie powiatu ciechanowskiego.

Jak powiedział nam powiatowy lekarz weterynarii w Ciechanowie Mariusz Dobosz, zakończyła się już dezynfekcja dwóch gospodarstw rolnych w Gumowie, w których – z powodu obecności wirusa ASF - wybitych zostało łącznie prawie 1.500 świń.

Wszczęte zostały również procedury administracyjne w sprawie wypłaty poszkodowanym rolnikom odszkodowań za wybite stada trzody chlewnej (w pierwszym przypadku stado liczyło 1.300 sztuk, w drugim – ok. 200 sztuk).

- Postępowania te powinny się zakończyć jeszcze w sierpniu – mówi M. Dobosz.

Więcej w „TC” z 13 sierpnia.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz