Tygodnik Ciechanowski

Środa, 13 listopada 2019


Promocja. Pudełka wysyłkowe i opakowania kartonowe - z tymi 6 rodzajami mamy do czynienia na co dzie

12.08.2019 09:31:00

Pudełka wysyłkowe i opakowania kartonowe znajdują szerokie zastosowanie w handlu i codziennym, domowym życiu. Służą nie tylko do transportu, ale są też doskonałym miejscem do segregowania i przechowywania rzeczy oraz ich przewożenia w trakcie przeprowadzki.

  1. Opakowania kartonowe Warszawa - klasyfikacja według FEFCO

  2. Te pudełka kartonowe Warszawa spotkasz u producentów

 

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ustaliła podział pudełek i opakowań tekturowych na kilka rodzajów, ze względu na sposób zamykania. Czołowi producenci stosują jednak własne kryteria, dlatego, zamawiając u nich opakowania tekturowe Warszawa, można się spotkać też z podziałem na podstawie rodzaju tektury lub przeznaczenia.

 

Opakowania kartonowe Warszawa - klasyfikacja według FEFCO

 

FEFCO wyróżniła dziewięć rodzajów pudełek tekturowych, a każdy z nich opisany jest za pomocą czterech cyfr. Duże znaczenie mają jednak dwie pierwsze, po których można zidentyfikować rodzaj zamknięcia pudełka. Opakowania kartonowe Warszawa według klasyfikacji FEFCO to m.in.:

  • 02 - ta kategoria opisuje pudełka klapowe, to najprostsze pudła, które trzeba poskładać i skleić taśmą,

  • 03 - dwuczęściowe pudełka z osobnym wiekiem, np. pudełka archiwizacyjne lub na buty,

  • 05 - inny rodzaj pudełek dwuczęściowych, w przypadku których jedna część wsuwa się w drugą, np. pudełeczka na zapałki.

 

Te pudełka kartonowe Warszawa spotkasz u producentów

 

Producenci pudełek kartonowych stosują inny podział, który opiera się na funkcjonalności pudełek lub ich dodatkowym przeznaczeniu marketingowym. Najbardziej popularne i jednocześnie zwykle najtańsze są klapowe pudełka kartonowe Warszawa. Wytwarza się je z kilku kawałków tektury, które skleja się lub zszywa ze sobą. Zamknięcie stanowią klapy - trzeba je skleić albo w odpowiedni sposób poskładać. Dużym atutem tych pudełek jest możliwość ich złożenia na płasko tak, że przechowywanie pustych opakowań i ich ponowne rozłożenie w razie konieczności jest bardzo łatwe i szybkie.

 

Opakowania tekturowe Warszawa to też pudełka fasonowe, które, w odróżnieniu od pudełek klapowych, wykonane są z jednego kawałka tektury. Służą głównie do przechowywania lub transportu rzeczy delikatnych. Często używa się ich do pakowania tortów, deserów i innych artykułów spożywczych.

 

Z tektury wytwarza się również pudełka wysyłkowe, a najbardziej popularnym rodzajem są pudełka kaszerowane. Na ich wierzchniej części można umieścić nadruk, np. z logo firmy lub opisem produktu, natomiast do środka dodaje się separatory, mające chronić poszczególne części zawartości przed uszkodzeniem.

autor: Artykuł promocyjny.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz