Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 15 listopada 2019

Ostatni wakacyjny spektakl dla dzieci

23.08.2019 08:45:00

23 sierpnia o godz. 17.30 na placu Jana Pawła II wystawione zostanie trzecie z wakacyjnego cyklu „Spotkanie z teatrem”. Wystąpi Teatr Gry i Ludzie ze spektaklem „Opowieści wagantów”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Cykl „Spotkania z teatrem” to jedna z wielu letnich propozycji Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej STUDIO. Na tegoroczne wakacje zaplanowane zostały trzy przedstawienia w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie.

Dwa tygodnie temu wystawiony został spektakl „Koty Trzy”, a tydzień temu zaprezentowane zostały „Morskie opowieści Kapitana Guliwera”.

„Opowieści Wagantów” to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Trupa wędrujących lalkarzy, tytułowych Wagantów, jeździ ze swoim wozem występując dla dzieci i dorosłych. Spektakl składa się z dwóch części, będących adaptacją bajek braci Grimm. Pierwsza to bajka o dziecku szczęścia – chłopcu, który wyrusza do piekła po trzy złote włosy z głowy diabła.

Druga to bajka o córce młynarza, która przez pychę ojca trafia do królewskiego lochu. Opowieściom towarzyszy muzyka na żywo. Teatr Gry i Ludzie powstał w 1997 roku. W repertuarze ma przedstawienia plenerowe, realizacje sceniczne oraz spektakle dla dzieci. Jest zespołem podróżującym, występującym w kraju i za granicą. Jego scena mieści się w zabytkowym budynku dawnego dworca kolejowego w Katowicach – Dąbrówce Małej.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz