Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 15 listopada 2019

Rusza instalacja paneli fotowoltaicznych

05.09.2019 09:30:00

Miasto przystępuje do montażu systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii. W pierwszym etapie, w ramach programu realizowanego dzięki pozyskaniu unijnego dofinansowania, do objętych nim gospodarstw domowych trafią panele fotowoltaiczne.

Ciechanów jest liderem projektu wartego w sumie prawie 11 mln zł, wdrażanego w partnerstwie z gminami Glinojeck, Opinogóra Górna i Strzegowo, dofinansowanego łączną kwotą prawie 8 mln zł.

Jak informuje urząd miejski, panele fotowoltaiczne zamontowane zostaną w 116 gospodarstwach domowych na terenie Ciechanowa. Na 84 budynkach prywatnych pojawią się instalacje złożone z 11 paneli (łączna moc około 3 kW), a na 31 budynkach złożone z 15 paneli (łączna moc około 4 kW). Instalacje przewidziano także na 9 budynkach użyteczności publicznej. Na dachu Urzędu Miasta znajdzie się instalacja o mocy około 15,60 kW, natomiast na pozostałych 8 obiektach (ZWiK, ZKM, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 7, kryta pływalnia, PWSZ – przy ul. Narutowicza 9 oraz przy ul. Wojska Polskiego 52) moc każdej wyniesie około 39,78 kW.

Oprócz montażu paneli fotowoltaicznych ten etap zadania uwzględnia zlokalizowanie w centrum miasta ładowarki do samochodów elektrycznych. Prace powinny zakończyć się do połowy listopada. Na kolejny etap, związany z montażem pomp ciepła, ogłoszony został przetarg.

Szerzej w najbliższym TC

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz