Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 18 października 2019

fot. IK
fot. IK

Julian Kielichowski ma 101 lat

25.09.2019 19:00:00

Pochodzi z ziemi ciechanowskiej, ale od lat mieszka w powiecie legionowskim. Gdy wybuchła II wojna światowa, służył w 32 Pułku Piechoty. Brał udział w walkach w obronie Modlina do czasu kapitulacji. Wcześniej zdał maturę w ciechanowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego (wówczas Gimnazjum) i ukończył kurs podchorążych rezerwy przy 13 Pułku Piechoty w Pułtusku. Julian Kielichowski z Legionowa jest najstarszym absolwentem Krasiniaka i jednym z najstarszych obrońców Modlina.

Żołnierz Armii Krajowej, absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i ceniony pracownik Ministerstwa Rolnictwa – to kolejne karty jego historii.

Wcześniej dziś 101-letni Julian Kielichowski chętnie bywał na uroczystościach patriotycznych i spotykał się z innymi żołnierzami AK, teraz niechętnie wychodzi z domu. Nie wie, kiedy odwiedzi rodzinny Ciechanów, gdzie mieszka jego młodsza o 10 lat siostra Zuzanna Wojciechowska z rodziną, i czy skorzysta z zaproszenia Marzanny Zmysłowskiej, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Krasińskiego, które ukończył.

IK

Cały reportaż w TC i Tygodniku Mazowieckim nr 37 - do kupienia wydanie elektroniczne (eprasa.pl)

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz