Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 29 lutego 2020

fot. Szpital Ciechanów
fot. Szpital Ciechanów

Nowe zabiegi w ciechanowskim szpitalu

03.10.2019 14:50:00

Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie pochwalił się wprowadzeniem do swej oferty dwóch nowoczesnych zabiegów: laparoskopowego leczenia raka gruczołu krokowego i wszczepienia panewki stawu biodrowego wykonanej z tantalu.

Pierwszy z zabiegów przeprowadzony został 20 września na oddziale urologii. Zabieg został wykonany przez doświadczony zespół specjalistów pracujących na co dzień w podwarszawskiej Klinice Urologii. W skład zespołu wchodzili: dr Mariusz Ciemerych, dr Szymon Kawecki i dr Artur Pakuszewski.

Jak informuje rzecznik szpitala Agnieszka Woźniak, operacja polegała na laparoskopowym wycięciu gruczołu krokowego u chorego na nowotwór. Poprzez niewielkie pięciomilimetrowe nacięcia w skórze do jamy brzusznej pacjenta wprowadzono cienkie instrumenty, za pomocą których lekarze przeprowadzili zabieg z zewnątrz, obserwując jego przebieg na ekranie monitora.

Natomiast 27 września na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej odbył się – pierwszy w Polsce - zabieg z użyciem nowego rodzaju panewki stawu biodrowego.

Więcej w „TC” z 8 października.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz