Tygodnik Ciechanowski

Środa, 29 stycznia 2020

fot. Archiwum
fot. Archiwum

Cukrzyca to wredna choroba

11.01.2020 11:05:00

- O tym, że jestem chora na cukrzycę, dowiedziałam się przypadkiem 6 lat temu. Chciałam jechać do sanatorium, aby podleczyć kręgosłup. Gdy zrobiłam zlecone przed wyjazdem badania, okazało się, że mam cukrzycę. W trybie alarmowym trafiłem do szpitala. Lekarz stwierdził, że leczenie podjęłam prawie w ostatnim momencie. Gdy dowiedziałam się o cukrzycy, przeżyłam szok. Jednak stosunkowo szybko się pozbierałam. Zaczęłam czytać fachową literaturę na temat tej choroby i stosować się do zaleceń lekarzy diabetyków – opowiada Grażyna Czaplicka z Ciechanowa.

Obecnie moja rozmówczyni działa w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków i stara się, wszędzie tam, gdzie to możliwe, krzewić wiedzę na temat cukrzycy, którą nazywa „wredną i podstępną chorobą”.

W powiecie ciechanowskim do stowarzyszenia należy ok. 100 osób. Większość z nich mieszka w Ciechanowie. Średnia wieku członków wynosi nieco ponad 60 lat.

Pod koniec ubiegłego roku w stowarzyszeniu odbyły się wybory władz na nową 4-letnią kadencję. Prezesem oddziału powiatowego w Ciechanowie ponownie wybrany został Jacek Maliszewski z Rykaczewa.

Więcej w papierowym wydaniu "TC".

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz