Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 16 listopada 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Płońsk: Radni listy piszą...

04.04.2002 11:14:41

O podejrzeniach, partyjności i uczciwości.
Przedwyborcza atmosfera poprzedzająca... jesienną elekcję radnych widoczna już jest w całym kraju, nic więc dziwnego, że dała o sobie znać także w Płońsku. Na szczęście tylko w formie listu, chociaż listu może niezbyt eleganckiego.
I chociaż do niedostatku elegancji w płońskiej Radzie byli mieszkańcy przyzwyczajeni, to w tym przypadku przedwyborcze żądania opozycji są niezbyt realne przede wszystkim dlatego, że stoją w sprzeczności z uchwałami Rady, obowiązkiem realizacji budżetu i koniecznością wykonywania zadań statutowych.

W liście otwartym do burmistrza i Zarządu Miasta Porozumienie Samorządowe Ziemi Płońskiej zwraca się, aby zrezygnowano z podejmowania decyzji obejmujących dłuższy horyzont czasowy. Porozumienie, liczące dziesięć osób (wyłonione z dawnego 13-osobowego klubu AWS), uważa że nie powinno się teraz sprzedawać i dzierżawić mienia komunalnego, a w przypadku takich działań domaga się dopuszczenia do nich, w charakterze obserwatora, przedstawicieli różnych grup społecznych. W dalszych postulatach radni sugerują, aby nie dokonywać zmian na ważnych stanowiskach, bo takie zmiany sugerować będą nominowania partyjnych kandydatów lojalnych wobec rządzącej ekipy. Kolejna propozycja, zawarta w liście otwartym, sugeruje aby nie przeprowadzać konkursów na stanowiska dyrektorów szkół i przedszkoli. List kończy się nadzieją, że burmistrz i Zarząd działać będą uczciwie i wszystkie decyzje konsultować będą "w szerokim kręgu społecznym".

Co mówi burmistrz Marian Michniewicz na temat otrzymanej korespondencji?
- Jeśli chodzi o decyzje co do sprzedaży i dzierżawienia mienia komunalnego oraz udziału w tych działaniach obserwatora, to chcę powiedzieć, że członkiem stałej komisji przetargowej jest radny Andrzej Mikołajewski - przewodniczący Porozumienia piszącego do mnie list. Czyżby prezes obserwator nie miał zaufania u swoich kolegów i potrzebny jest jeszcze inny obserwator? Ponadto, odkładanie sprzedaży i dzierżawienia mienia spowoduje niewykonanie budżetu, a zatem niewykonanie uchwał, z braku zaplanowanych zysków niewykonanie remontów, kładzenia asfaltów, kontynuowanie inwestycji. Co do nominacji na stanowiska w Urzędzie Miasta, to ważnych nominacji nie było podczas całej kadencji i tym bardziej nie przewiduje się ich teraz. Jeśli chodzi o konkursy na stanowiska dyrektorów szkół i przedszkoli, to do przeprowadzenia tych konkursów zobowiązuje nas ustawa. Mówi ona między innymi o tym, że pełnienie funkcji można przedłużyć na następny okres. W przypadku miasta wszyscy dyrektorzy, którzy mogliby się ubiegać o przedłużenie pełnienia funkcji na następny okres, raz już z takiego przedłużenia skorzystali.
Już zupełnie na marginesie chciałbym przypomnieć, że poprzedni, prawicowy burmistrz i Zarząd przez kilka miesięcy działał bez kontroli Rady, kiedy nie była jeszcze powołana. Wtedy będąca w opozycji lewica nie pisała do burmistrza listów mówiących o podejrzeniach i apelujących o uczciwość.

T.

autor: A.Tumialis

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz