Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 16 listopada 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

W Zarządzie Powiatu po staremu: Nie dogadali się

07.04.2002 21:00:00

Opozycja SLD-PSL oczekiwała, że dojdzie do porozumienia z centroprawicową koalicją i będzie z nią wspólnie sprawowała władzę w powiecie ciechanowskim. Na razie nie otrzyma ona jednak żadnego stanowiska w Zarządzie Powiatu. Należy przypuszczać, że pozostanie po staremu.
Przypomnijmy: po śmierci radnej Teresy Dejnakowskiej zrównała się liczba radnych rządzących i opozycji (17:17). Wówczas ci ostatni zażądali dla siebie trzech miejsc w liczącym 6 osób Zarządzie Powiatu i stanowiska wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Kartą przetargową był fakt, że bez ich zgody może nie dojść do zwołania sesji, a w konsekwencji - za kilka miesięcy - zajdzie konieczność wprowadzenia zarządu komisarycznego.

Niektórzy prawicowi radni taką postawę nazywali bez ogródek: "próbą wykorzystania śmierci radnej do sięgnięcia po władzę". Inni byli mniej krytyczni i zapewniali, że zawarcie porozumienia jest możliwe.

Centroprawicowy klub "Porozumienie Powiatowe" spotkał się 27 marca, ale większość jego członków nie zgodziła się na to, by podzielić się władzą.
- Do rozmów z opozycją chcemy powrócić po kwietniowej sesji. Mam nadzieję, że radni SLD i PSL będą w niej uczestniczyć. Wszak to ich obowiązek - stwierdził przewodniczący klubu, Roman Niesiobędzki.

A co na to SLD?
- Znamy obowiązki radnego. Takie postawienie sprawy oznacza, że prawica chce dotrwać do nowych wyborów w obecnym układzie. Po sesji, gdy przybędzie jej osiemnasty radny (Adam Chojnowski), zapewne nie będą chcieli z nami rozmawiać. Szkoda, bo mieliśmy nadzieję, że się dogadamy. Łatwiej byłoby nam, w sytuacji gdy krajem rządzi lewicowa ekipa, zabiegać o pewne sprawy w ministerstwach. Nie mając reprezentacji w Zarządzie Powiatu możemy to robić tylko nieformalnie - uważa przewodniczący tego klubu, Marek Kiwit.

RN

autor: R.Nadaj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz