Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 27 lutego 2020

Maków Maz.: Najlepsi z Czerwonki!

16.04.2002 11:00:00

Ponad stu recytatorów wzięło udział w eliminacjach powiatowych konkursu "Warszawska Syrenka", które odbyły się 9 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Makowie Mazowieckim. Okazało się, że największe talenty w sztuce recytacji wyrosły w gminie Czerwonka. Uczniowie gminnej szkoły podstawowej oraz gimnazjum "znokautowali" rywali z innych placówek oświatowych.
Wśród 38 najmłodszych recytatorów najlepszą okazała się Karolina Staszewska uczennica II klasy SP nr 2 w Makowie, która zauroczyła jurorki "Samochwałą" Jana Brzechwy, w pełni utożsamiając się z bohaterką tego poularnego wierszyka.

W ogóle utwory Brzechwy cieszyły się największym wzięciem wśród uczestników dwóch pierwszych kategorii. I tu pole do popisu miała utalentowana grupa ze Szkoły Podstawowej w Czerwonce, przygotowywana na konkurs przez nauczycielkę Małgorzatę Kiełczewską.

W II kategorii zwyciężył Wojtek Kmiołek z V klasy, który w "Dwóch gadułach" interpretacją, dykcją i autentycznym aktorskim talentem podbił serca publiczności oraz komisji. On będzie reperentował w tej kategorii powiat makowski na eliminacjach stołecznych w dniach 20 i 21 kwietnia br.

Trzyosobowe jury wróżniło ponadto 5 innych recytatorów z Czerwonki tj. braci Radka i Przemka Gromelskich, Iwonę Morawską, Milenę Grochowską i Annę Kmiołek (siostrę zdobywcy I nagrody).

W kategorii III zwyciężyła Aleksandra Kostrzewska reprezentująca gimnazjum w Płoniawach-Bramurach, ktorą przygotowywała do konkursu pani Danuta Kaniecka. Ola będzie recytowała w Warszawie wiersze K. K. Baczyńskiego.

Nagrodę publiczności i II miejsce zajęła Ilona Gromelska z gimnazjum w... Czerwonce. Kto zresztą wie - gdyby zaprezentowała utwór bardziej dobrany do swoich predyspozycji niż "Czaty"A. Mickiewicza, (w jej wykonaniu brzmiące jak film akcji a nie dramatyczna w treści i formie ballada) - to może ona znalazłaby się pod koniec kwietnia w Mazowieckim Centrum Kulury i Sztuki przy ul. Elektoralnej w Warszawie...

A. F.

autor: A.Fidrysiak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz