Tygodnik Ciechanowski

Środa, 20 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Mława: Areszt dla nożownika

09.08.2008 20:49:09

Krzysztof Ch., mieszkaniec Bońkowa Kościelnego (gm. Radzanów), który 26 lipca wieczorem ugodził nożem innego mieszkańca tej wsi, został decyzją Sądu Rejonowego w Mławie aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności na okres minimum osiem lat. Prokuratorzy postawili mu bowiem zarzut usiłowania dokonania zabójstwa.

 

Do zajścia doszło w ubiegłą sobotę, 26 lipca, około godziny 21.00 przed sklepem spożywczym w Bońkowie Kościelnym. Do dwóch mężczyzn rozmawiających przed sklepem nagle podbiegł Krzysztof Ch.  i zaatakował  nożem jednego z  nich. Nóż trafił w prawą cześć brzucha, w okolice  wątroby. Napastnik, tuż po zadaniu ciosu natychmiast uciekł w pobliskie pola. Ofiara napadu została przewieziona do szpitala w Mławie.
W poszukiwaniach nożownika, policjanci natknęli się najpierw na ojca Krzysztofa Ch. w miejscu jego zamieszkania, który wcześniej rozmawiał przez sklepem z ofiarą napadu. Ojciec przywitał patrol policji zaopatrzony w siekierę i  nóż. Odłożył je jednak, na polecenie policjantów.  
Samego napastnika policjanci zatrzymali następnego dnia. Na widok mundurowych sprawca napadu próbował uciec, ale został złapany po kilkusetmetrowym pościgu.
Policjanci zatrzymali także ojca Krzysztofa Ch. , ale po przesłuchaniu  został on zwolniony do domu.
Nadal nie wiadomo, jakie były motywy tak agresywnego zachowania się Krzysztofa Ch. wobec swojej ofiary przed sklepem w Bońkowie Kościelnym?Kronika policyjna w numerze 32 TC z 5 sierpnia 2008 r.

autor: W.D.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz