Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Szpital ciechanowski: Strajk generalny?

08.09.2008 11:09:09

W najbliższą środę w ciechanowskim szpitalu ma odbyć się ostatnia rozmowa Związku Zawodowego Pracowników Medycznych z dyrekcją tej placówki – przed ogłoszeniem przez ten związek strajku generalnego.

 Jak twierdzi przewodniczący związku, Krzysztof Malinowski, strajk miał zostać ogłoszony jeszcze w sierpniu. Oczekujący podwyżek płac (ponad 500 pracowników, z wyjątkiem lekarzy i pielęgniarek, którzy podwyżki otrzymali wcześniej) muszą jednak trzymać się procedur związanych z jego przeprowadzeniem.

- To spotkanie ostatniej szansy. Jeśli nasze postulaty płacowe nie zostaną spełnione, strajk będzie nieunikniony – zapowiada przewodniczący.

Podtrzymuje on żądania związku, dotyczące przyznania strajkującym ok. 40-procentowej podwyżki od pensji zasadniczych tej grupy zawodowej.

Dyrektor szpitala Zbigniew Trzeciak wyjawił, że nie ma dla pracowników konkretnej propozycji finansowej. Powtórzył, to o czym mówił już wcześniej, że szpitala nie stać obecnie na podwyżkę płac dla tej grupy zawodowej.

Pomimo tego dyrektor liczy na zawarcie ze związkiem porozumienia, które uchroni szpital przed kolejnym strajkiem. O efektach rozmów „ostatniej szansy" napiszemy za tydzień.

Więcej w numerze 36 z 2 września i 37 z 9 września 2008 r.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz