Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 18 sierpnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

ABW w Urzędach Gminy w Obrytem i Zatorach

10.09.2008 21:11:53

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Urzędy Gminy w Obrytem i Zatorach 29 sierpnia odwiedzili funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Zapytany o to Henryk Szczepanik, wójt gminy Obryte, przyznał, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego była w Urzędzie Gmin po raz pierwszy dwa miesiące temu; w tym samym czasie odwiedzała też inne gminy w powiecie pułtuskim. W minionym tygodniu do Urzędu Gminy przyjechali policjanci z Komendy Powiatowej Policji. W obu sprawach chodziło o kancelarie tajne, czyli funkcjonowanie systemu ochrony informacji niejawnych.
– Nie chciałbym o tym mówić, skoro na razie nie znam szczegółów sprawy, w tym tygodniu się dowiem – mówi wójt Henryk Szczepanik. Wójta Zator Włodzimierza Kaczmarczyka w poniedziałek, gdy kończyliśmy ten numer, nie było w Urzędzie Gminy, nie udało nam się też porozmawiać z szefem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku Leszkiem Zarębą. Szef pułtuskiej policji insp. Zbigniew Matusiak nie potwierdził ani nie zaprzeczył informacji.

TC nr 36 z 2 września 2008 r.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz