Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 16 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Powiat Legionowo

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. Ewa Stangrodzka
fot. Ewa Stangrodzka

Legionowo: Ratusz na miarę XXI wieku

10.09.2008 21:31:46

- Mieszkańcy 50– tysięcznego Legionowa są dumni ze swojego nowego ratusza – powiedział prezydent Legionowa Roman Smogorzewski. - Przyprowadzają tu swoje rodziny, znajomych i przyjaciół. Pokazują piękny park obok.

Na wybudowanie ratusza na pięknej zalesionej wydmie w centrum miasta potrzeba było dwóch lat. Nieco więcej na przygotowanie projektów. Pomysł powstał bowiem znacznie wcześniej, a podyktowany był złymi warunkami pracy i obsługi mieszkańców. Mieścił się w barakach, które 30 lat temu zostały na 5 lat wybudowane. Tyle też miały służyć, a służyły do chwili obecnej. Przewidywany koszt inwestycji zamknie się w kwocie ok. 29 milionów  złotych.
Nowy obiekt nosi nazwę Centrum Administracyjno - Informacyjne. Ulica J. Piłsudskiego, przy której został umieszczony - to główny ciąg pieszy w mieście. Imponujący budynek  zdecydowanie się wyróżnia, mimo, że otaczają go równie nowoczesne budynki. Przed wejściem znajduje się niewielki i bardzo elegancki plac - z fontanną i nowoczesnym oświetleniem. Północne skrzydło ratusza powierzono funkcjom administracyjnym, zaś 
Południowe przeznaczono na funkcje kulturalne. Główne wejście do budynku – to przeszklone atrium, przez które widać zieleń zlokalizowanego na tyłach parku. W centralnej części atrium punkt informacyjny. Tu, sympatyczna sekretarka udziela wszelakich informacji. Interesantów kieruje głównie do biura obsługi klienta, gdzie załatwianych jest większość spraw, począwszy od złożenia pism, dokumentów i odbioru dowodów osobistych, meldunków, ewidencji działalności gospodarczej, podatków i opłat.Na zdjęciu:
Elegancki plac przed budynkiem 


Więcej w numerze 36 TC z 9 września 2008 r.

autor: Ewa Stangrodzka

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz