Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 20 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Bolesław Prus
fot. Bolesław Prus

Profesor Wesołowski honorowym obywatelem Ciechanowa

11.09.2008 00:33:26

28 sierpnia, Rada Miejska Ciechanowa, na wniosek dyrekcji i pracowników funkcjonującego w mieście Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego, jednomyślnie nadała tytuł Honorowego Obywatela profesorowi Stefanowi Wesołowskiemu.

Urodzony, w 1908 roku, we wsi Kamienica (gmina Załuski w powiecie płońskim) Stefan Jacenty Wesołowski jest znanym nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju urologiem. To on w latach 80. ubiegłego wieku, zorganizował w ciechanowskim szpitalu oddział urologiczny (który obecnie nosi jego imię).  

16 sierpnia, profesor, doskonały gawędziarz, odznaczony Krzyżem Walecznych żołnierz Armii Krajowej, człowiek niesłychanie żywotny i, mimo sędziwego wieku, tryskający humorem, rozpoczął 101 rok życia!

Uroczystość z okazji nadania profesorowi honorowego obywatelstwa Ciechanowa, odbędzie się 11 września w  ciechanowskim szpitalu.

Stefan Wesołowski jest już honorowym obywatelem Płońska, w którym to mieście – jeszcze przez II wojną światową - ukończył gimnazjum Koła Polskiej Macierzy Szkolnej (obecnie I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza).

Więcej w numerze 36 TC z 2 września 2008 r.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz