Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 17 sierpnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Bolesław Prus
fot. Bolesław Prus

Rozpoczęły się DIONIZJE 2008

16.09.2008 16:27:29

Wczoraj, 11 września, w Ciechanowie rozpoczął się XVI Międzynarodowy Festiwal Teatralny DIONIZJE 2008.
W części konkursowej zaprezentowano spektakle "Oberża wędrujących dusz" Teatru PreTeksT z Warszawy i "Misja_Ka" Teatru Mufmi. Oceni je jury w skłądzie: Anna Czyżewska, Janusz Majcherek, Dariusz Skibiński, które po obejrzeniu łacznie 10 spektakli konkursowych w sobtę o godz. 19.00 wyda swój werdykt.
Gwiazdą wcorajszego wieczoru był rewelacyjny amerykanski mim Gregg Goldston w spektaklu "One Mime Show" z udziałem Bartka Ostapczuka i Izabeli Klimowicz. Było to prawdziwe wydarzenie festiwalu. Nic więc dziwnego, że zostało bardzo dobrze przyjete przez publiczność.
Wieczorem na placu przed kościołem farnym zaprezestował się Teatr Makata w wido2iskowym i oryginalnym spektaklu "Wyspa".
Później, już dla bardziej zainteresowanych teatrem aktor, reżyser, pedagog i jednocześnie członek jury Dariusz Skibiński opowiadał o tym, co tradycyjny teatr przekazał teatrwowi nowemu i jak wpłynął na jego dzisiejszy kształt. Wszystko boga to ilustrowane było materiałami filmowymi.
Dzisiaj od godz. 11 trwają prezentacje konkursowe a o godz. 20.00 w centrum Kultury i Sztuki Warszawski Teatr Tańca pokaże widowisko baletowe "Chopin - Ex Satruro" w reż i choreografii Aleksandry Dziurosz (na zdjęciu).
O 21.15 za Centrum Kultury gdański Teatr Znak pokaże spektakl plenerowy "Stalowe Magnolie".
O 22.00 dalszy ciąg rozmów o teatrze z Dariuszem Skibińskim i jego goścmi.
Festiwal trwa 3 dni. Zakończy go w sobotę, 13 września,  o godz. 20.30 widowisko plererowe "Wisniowy sad" inspirowane dramatem Czechowa w wykonaniu ukraińskiego Teatru Woskresinnia.

Na zdjęciu:: Gregg Goldston w spektaklu "One Mime Show"

Więcej szczegółów w numerze 37 TC z 9 września 2008 r. i pod adresem http://dionizje.com

autor: żet

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz