Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 18 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Takiego meczu jeszcze nie było...

17.09.2008 10:30:52

w niedzielę, 21 września br. w Ciechanowie o godz. 14 odbędzie się mecz towarzyski pomiędzy polskimi olimpijczykami a parlamentarzystami i członkami rządu.

Spotkanie to organizowane jest przez Miejski Klub Sportowy  i  Szymona Kołeckiego- srebrnego medalistę z Pekinu.
Takiego spotkania w naszym mieście jeszcze nie było. Zgromadzić medalistów olimpijskich w jednym miejscu, zwłaszcza  cztery tygodnie po Igrzyskach w Pekinie , wcale nie jest łatwo.
A to próbuje uczynić  srebrny medalista z Ciechanowa Szymon Kołecki.  Mecz ma odbyć się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Obecność potwierdziły panie: Agnieszka Wieszczek- brązowa medalistka z Pekinu w zapasach, Maja Włoszczowska-  srebro w kolarstwie górskim, Otylia Jędrzejczak – czwarte miejsce na 200 m motylkiem. Jeśli chodzi o mężczyzn to na pewno  pojawią się złoci wioślarze, obecność potwierdził Adam Korol, Michał Jelinski,  Robert Zawrotniak... Wielu naszych czołowych sportowców (w tym medalistów) występuje na różnych zawodach za granicą. Z tego powodu nie pojawią się w Ciechanowie Tomasz Majewski i Piotr Małachowski. Ale być może zastąpi ich... Mariusz Pudzianowski.
Oczywiście na boisku nie zabraknie także samego organizatora i wicemistrza olimpijskiego Szymona Kołeckiego, który jak wiadomo na boisku piłkarskim  radzi sobie zupełnie dobrze.
Okazuje się, że parlamentarzyści to również bardzo zabiegani ludzie. Potwierdzili swój udział Ryszard Kalisz, Grzegorz Schetyna, Zbigniew Ćwiąkalski. Do boju prowadził ich będzie poseł Roman Kosecki.
-  Na spotkaniu olimpijczyków z premierem miałem okazję porozmawiać o tym spotkaniu z  premierem Donaldem Tuskiem, który jak wiadomo, że wciąż czynnie uprawia piłkarstwo.  Wyraził wielkie zainteresowanie. Czy jednak premier zjawi się  w Ciechanowie nie będzie wiadomo do ostatniej chwili – mówi Szymon Kołecki  


Więcej w nu merze 38 TC z 16 września 2008 r.

autor: Radek Marut

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz