Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 25 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Powiat Płoński

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Burmistrz Płońska doczekał się

17.09.2008 16:04:07

Prawie rok temu Prokuratura Okręgowa w Płocku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko burmistrzowi Płońska Andrzejowi Pietrasikowi. Przedstawiła mu wtedy 8 zarzutów, w tym jeden o charakterze korupcyjnym. Oskarżeniem objęci zostali także żona burmistrza i kierownik gospodarstwa pomocniczego przy urzędzie miasta.
Sprawa ta ostatecznie trafiła do Sądu Rejonowego w Sierpcu, który w ostatni poniedziałek wstępnie wyznaczył pierwszy termin jej posiedzenia. Ma to być około połowy października br.

Jak twierdzi sędzia Marian Kuncewicz, przewodniczący wydziału karnego Sądu Rejonowego w Sierpcu, wstępnie ustalił, że termin pierwszej rozprawy trojga oskarżonych ma odbyć się około połowy października. Data ta zostanie sprecyzowana w najbliższych dniach.
- Tak się złożyło, że losowo sprawa ta została przydzielona mnie. Akt oskarżenia dotyczący burmistrza, jego żony i kierownika gospodarstwa pomocniczego liczy 29 tomów. Jesteśmy za małym sądem, żebym mógł zajmować się tylko tą sprawą. Ze względu na rodzaj zarzutów, tym kim są oskarżone osoby i obszerność materiału dowodowego, mogę uznać tę sprawę za skomplikowaną – twierdzi przewodniczący.
Przypomnijmy, zdaniem Prokuratury Okręgowej Andrzej Pietrasik miał m.in.: wydać polecenie zapłacenia z miejskiej kasy za publikację jego noty biograficznej w wydawnictwie „Who is Who” (zleconej, gdy jeszcze nie pełnił funkcji burmistrza),  polecić członkom komisji przetargowej dokonanie wyboru konkretnej oferty na zarządzanie miejskim targowiskiem (wbrew przepisom ustawy o zamówieniach publicznych), wydać polecenie kierownikowi Gospodarstwa Pomocniczego wysłania dwóch zatrudnianych przez nie robotników do pracy na prywatnej posesji burmistrza i jego żony oraz żądać i przyjąć, w zamian za zatrudnienie w urzędzie miejskim, korzyść majątkową w wysokości 4 tys. zł.
Żonie burmistrza Mieczysławie prokuratura postawiła zarzut utrudniania postępowania karnego. Janusz S., kierownik Gospodarstwa Pomocniczego przy urzędzie miejskim, usłyszał dwa zarzuty. Zdaniem prokuratury dał się on nakłonić Mieczysławie P. do przyjęcia zlecenia ze wsteczną datą, czym utrudnił prowadzone postępowanie karne. Zarzucono mu ponadto składanie fałszywych zeznań podczas przesłuchania w prokuraturze.

Więcej w numerze 37 TC z 9 września 2008 r.

autor: RN

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • obserwator - wreszcie zadowolony, 2009-11-25 15:48:43
    pogrążeni w smutku że nie wyszlo- donosiciele
    Gratulacje dla P A N A BURMISTRZA- teraz proszę jechać na wczasy zimowe po takim stresie, zadanym przez grupę wichrzycieli. I odreagować się.