Tygodnik Ciechanowski

Środa, 16 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Kiermasz podręczników; Używane nie znaczy gorsze

17.09.2008 16:15:34

Już od 18 sierpnia trwa kiermasz używanych podręczników w domu parafialnym Katolik. Akcja Katolicka potrwa do 12 września. Codziennie od godz. 15.00 do 18.00 można kupić i oddać w komis książki do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych.

Nowy rok szkolny już się rozpoczął, jednak wiele rodziców zakup podręczników dla swoich dzieci ma jeszcze przed sobą. Część z nich kupi książki w księgarni, nowe, jednak bardzo drogie, część uda się do Katolika. Ceny używanych podręczników wahają się tu od 5 do 10 zł. To kilkakrotnie taniej niż w księgarniach, dlatego kiermasz cieszy się tak dużym powodzeniem. -Nowe książki są naprawdę drogie, a gdy ma się kilkoro dzieci, to wyposażenie ich do szkoły kosztuje majątek, dlatego większość podręczników kupuje w Katoliku. Tutaj też sprzedaje książki moich dzieci z lat ubiegłych. W ten sposób mogę sporo zaoszczędzić.- mówi jedna z klientek kiermaszu.
W domu parafialnym Katolik codziennie ustawiają się tłumy. Kupić książki można dość szybko, gorzej jest ze sprzedażą. Najpierw trzeba wystać swoje w długiej kolejce, potem podpisane i wycenione książki oddać w komis. Po pieniądze lub zwrot niesprzedanych podręczników zgłosić się będzie można 17, 18 i 19 września. To dość długa procedura, dlatego też niektórzy sami postanowili zabawić się w sprzedających i rozłożyli swoje książki przed budynkiem. Ania, uczennica II klasy gimnazjum postanowiła też tak postąpić – Stoję tu niecałe 2 godziny, a już zarobiłam 50 zł. Zostało mi jeszcze tylko kilka książek- mówi zadowolona.TC nr 37 z 9 września 2008 r.

autor: Sylwia Grochowska

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • magda, 2010-08-13 08:45:23
    książki
    do kiedy i w jakich godzinach można przynosić książki do Katolika na sprzedaż?