Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 23 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !
fot. Bolesław Prus
fot. Bolesław Prus

Przasnysz: Pomnik Niepodległości ma stanąć 11 listopada

17.09.2008 17:01:27

Najprawdopodobniej, jeśli radni wyrażą zgodę na wrześniowej sesji Rady Miejskiej, 11 listopada w parku przy MDK stanie Pomnik Niepodległości w kształcie orła.

Autorem dzieła jest pochodzący z Przasnysza Edmund Majkowski. Orzeł będzie miał wysokość 1,6 metra. Nie stanie jednak, jak podał jeden z lokalnych tygodników, na miejscu rzeźby byka, choć postument ten znajdzie inną lokalizację.


- Szukamy najlepszego miejsca, aby wyeksponować pomnik, chcielibyśmy, aby był widoczny także z drogi – powiedział nam burmistrz Waldemar Trochimiuk.


Edmund Majkowski jest autorem wielu rzeźb, kilka z nich od lat znajduje się w Przasnyszu. Biedą one przy okazji nowego zakupu odnowione.


Tak więc miasto będzie miało nowy pomnik oraz odrestaurowane rzeźby (m.in. monument poświęcony bitwie pod Zwłodziem) za 50 tys. zł, co zważywszy dzisiejsze ceny nie jest nadmiernym wydatkiem.
Na zdjęciu:
Obelisk autorstwa Edmunda Majkowskiego w centrum miasta upamiętniający historię Przasnysza (1962 r.)Więcej w numnerze 37 TC z 9 września 2008 r.autor: WIESŁAW HAGEDORMY

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...